دکتر جهانگیری چهره های ماندگار صنایع غذایی ایران

سایت بانک صنایع غذایی ایران از دکتر جهانگیری بعنوان چهره های ماندگار صنایع غذایی ایران یاد کرد. در این گزارش که بر اساس کتاب « پیشگامان صنعت غذا » این چنین آمده است:

پرویز جهانگیری سال ۱۳۲۸ در تهران متولد گردید. پس از دریافت مدرک تحصیلی لیسانس شیمی و فوق لیسانس صنایع غذایی، فعالیت در این رشته را آغاز کرد. سال‌های ۱۳۵۲ تا ۵۴ مدیرعامل یک شرکت خدمات صنایع غذایی بود. سپس همین مسئولیت را برای دو سال دیگر در شرکت مشابهی عهده‌دار شد. بعد از آن هم واحد کنسروسازی پاوان را در سال ۱۳۵۵ ساخت.

سازمان صنایع ملی در سال‌های ۵۷ تا ۶۱ وی را برای مدیرعاملی چند واحد زیرپوشش خود انتخاب کرد. بعد از آن در وزارت صنایع به عنوان کارشناس ارشد خدمت کرد و به عضویت هیأت مدیره تعدادی از شرکت‌های زیرپوشش درآمد. شرکت رزندشت از سال ۱۳۶۴ تاکنون از تجربه‌های وی به عنوان مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره بهره می‌برد.

عضویت در هیأت مدیره انجمن صنایع لبنی ایران، انجمن تولیدکنندگان صنایع نشاسته و گلوکز، احداث واحدهای صنایع غذایی در سطح کشور، انجام امور تحقیقاتی در زمینه مواد افزودنی صنایع غذایی(استابلیزرها، اسانس‌ها، رنگ‌های خوراکی و…) و انجام امور مشاور از فعالیت‌های عمده وی به حساب می‌آید.

وی برای بهبود وضعیت صنعت، چنین نظری دارد: صنعت غذا با توجه به کیفیت و ارتباط گسترده آن با بخش کشاورزی و خوراک مردم در کشور، یکی از بخش‌های عمده اشتغال‌زایی صنعت محسوب می‌گردد به همین دلیل لزوم حمایت‌های همه جانبه و توجه جدی مسئولان، تعیین سیاست و برنامه‌ریزی برای این بخش را می‌طلبد.

لینک مطلب: دکتر جهانگیری به عنوان چهره ماندگار صنایع غذایی ایران